Sinohůdi řádili v Bukvicích

O letošních prázdninách jsme opět zakotvili v Českém ráji, v malebné vesničce Bukvici blízko Rumcajsova města Jičína.

O letošních prázdninách jsme opět zakotvili v Českém ráji, v malebné vesničce Bukvici blízko Rumcajsova města Jičína. Celých 14 dní jsme bydleli ve dvoulůžkových stanech, které sice byly pohodlné, ale dost zvláštní. Ptáte se proč zvláštní? No protože jste se například vrátili ke svému stanu a zjistili jste,že máte otočený vchod úplně na jinou stranu než jste měli…
Oproti loňsku bylo dětí jako smetí a o vedoucích ani nemluvím, takže najít si zde kamaráda nebyl žádný problém.
Tábor se uskutečnil dle celotáborové hry: Pomsta Sinohodů. Hlavním tématem byl boj mezi zlem a dobrem. Jelikož na začátku hry byl Bílý čaroděj – Mewril, který představoval dobro, zraněn, začalo zde převládat zlo – v podobě Sinohodů. Úkolem dětí bylo pomoci Mewrilovi získat zpět svou sílu a opět nastolit rovnováhu.
Hned první den se děti rozdělili do 4 skupin a dostali úkol vymyslet si názvy. Dalo jim to hodně práce, protože každý z nich chtěl být originální. Nakonec to dopadlo takhle: 1.skupina: Frajeři z Bukvic v čele se Štěpánem, 2.sk.: Berušky, kterým velel pohodář Hory, 3.sk.: Walmez pod vedením nováčka Dana a ta poslední měla docela drsný název, ale pokud s tím souhlasili všichni členové téhle skupiny, tak proti tomu nic nezmůžete. Byly to Krvavé lebky s Tomášem v popředí.
Tyto družstva se postupem času stávaly silnějšími a silnějšími, až nakonec zvítězili nad samotnými Sinohody.
Plnili různé zašifrované úkoly, hledali vzácný čajovník aby zněj mohli uvařit čaj pro Mewrila, museli si vybojovat zlaté vejce, čelit různým nemocím, naučit se první pomoc, zvládnout den bez kuchaře, umět se bránit proti zlým Sinohodům, projít výcvikem se zbraněmi a spousty dalších zajímavých věcí.
Ve volné chvíli, kdy jsme nemuseli dělat ty zničující služby v podobě umývání nádobí aj., jsme postavili teamy a zahráli jsme přehazovanou a nebo jsme se sbalili a vyrazili do vedlejší vesnice na hřiště. Většinou jsme se rozdělili na 2 skupiny, což jedna hrála fotbálek a ta druhá dováděla s Matesem.
Občas jsme se kulturně vzdělávali, navštívili Hrubou skálu, prošmejdili Prachovské skály, zkoumali hrad Valdštejn, utráceli v Jičíně a úplně nejraději jsme vyváděli v Libáni na koupališti.
Počasí nám letos naštěstí přálo,takže jsme se vždycky večer sešli u táboráku, popovídali si o programu, zahráli si spousty her a nakonec zazpívali oblíbené písničky.

Tábor jsme úspěšně zvládli a už se těšíme na další !!!