Holá, holá, Ledové Olomóc volá :-)

Pionýři na Hané

A bylo to tady. Únor. V tento čas Valašskomeziříčští pionýři opouštějí svoji klubovnu a útulnou chatu v přírodě vymění za krajské město. Loni Brno, letos Olomouc.

A že to byla ledová Olomouc. Venku sice mráz jak v Rusku, ale my z Valašska jsme to přežili. Začali jsme nedalekou ZOO. Prvotní obavy, že zvířata budou zalezlá, se nevyplnily a tak jsme mohli spatřit mladé lvíčata, uřvané paviány, či vysoké žirafy.

Další na programu byla prohlídka starou částí Olomouce. Vysvětlili jsme si proč je Horní náměstí dole a Dolní náměstí nahoře. Podívali se na radnici. Obešli vlastivědné muzeum i Muzeum moderního umění.

Takovým větším lákadlem byla prohlídka místního Hitrádia Apolla, což byl zážitek, protože jsme mohli vidět živé vysílání, mluvit s moderátory a podívat se jak a vše vlastně v takovém rádiu funguje.

Další úžasnou zastávkou byl hanácký Aquapark. Zde jsme se vyblbli víc než dost. Marťa s Dančou sice byly mírně v šoku po spláchnutí v trychtýři, naopak ostatní měli radost, když náš Marek dopadl z tobogánu a způsobil menší potopu.

V každém případě jsme měli co dělat. Myslím, že není nikdo, kdo by se nudil a až na opravdu velký mráz to byla fajn akce. Tak jsme zvědaví, co si na nás vedoucí vymyslí příští rok, ale teď už se těšíme zase někam na chatu.